Czy w podanej sytuacji można przyjąć Duphaston?

Dzień dobry. Mam bardzo nieregularny okres i planuje ciążę. Mam iść na badanie ginekologiczne ok 7 dc. Jednak wciąż czekam na okres , a obecnie jestem w 52 dc. W ciąży nie jestem i takie długie cykle są u mnie bardzo często. Czy mogę przyjąć Duphaston pomimo że to już po 25 dc?(Lekarz kazał brać od 16 do 25). Z góry dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie obecnie zgłosić się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.