Ile trwa naprawa DNA w komórce po wykonaniu zdjęcia rtg?
Witam. Ile trwa naprawa dna w komórce po wykonaniu zdjęcia rtg? Są to godziny, czy wręcz miesiace? Gdzieś czytałam że mogą to być nawet lata...a co z uszkodzeniami powstającymi codziennie w dna, gdyby tak było to by się to wszystko nie kumulowało?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Tran a promieniowanie
Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.
Witam serdecznie,
Przede wszystkim istnieje możliwość uszkodzenia DNA pod wpływem promieniowania jonizującego ale nie musi dojść do takiego uszkodzenia w trakcie badania RTG. Proszę się nie stresować i denerwować jeśli chodzi o badanie RTG.
Pozdrawiam.