Insulinooporność a szanse na ciążę

Po kilku latach nieregularnych miesiączek badania wykazały moją insulinooporność (po obciążeniu 75g glukozy- na czczo 23,9, po 1h- 34,5, po 2h- 147,7). Przyjmowałam Glucophage 500 i tydzień temu okazało się, że jestem w ciąży. Po wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że ciąża jest młoda (pęcherzyk ciążowy GS 4mm), bhcg z poniedziałku 352,34, lecz lekarz stwierdził, że z racji tejże insulinooporności może nie dojść do wytworzenia ciałka żółtego ciążowego. Czy powinnam się martwić? :(

Dzień dobry,

Proszę założyć, że wszystko dobrze się ułoży. Niech się Pani nie martwi na zapas. Stres powoduje wyższe wydzielanie kortyzolu i adrenaliny, a to z kolei może niekorzystnie wpłynąć na ciążę. Więc najlepiej podejść do wszystkiego na spokojnie, zakładając, że ciąża będzie rozwijała się prawidłowo. Mówiąc krótko - ma być dobrze! :)

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz