Interpretacja biopsji tarczycy u 59-latki

Proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy. Płat prawy na przekroju guzki koloidowe dobrze odgraniczone. Torebka płaska, gładka, lśniąca. Płat lewy: guzki koloidowe dobrze odgraniczone. Osobno 3 fragmenty. Struma nodosa colloides lobi dextri et sinistri glandulae thyreoideae.

Szanowna Pani,

Opis wskazuje na zmiany łagodne, a więc nie ma Pani powodu do niepokoju. Proszę jednak pozostawać pod stałą opieką endokrynologa i raz na jakiś czas pojawiać się u swojego lekarza celem kontroli.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz