Interpretacja wyników badań hormonalnych i krzywej cukrowej

Witam! Mam TSH 5,120, P.ciała anty-TPO: 15,07: P.ciała anty-TG: <10, Kortyzol: 25,57 (6,2-19,4); Androstendion: 5,48 (0,30-3,30); DHEA-SO4: 10,49 (0,5-11) Robiłam jeszcze krzywą cukrową (3pkt, 75g) na czczo: 107 (70-99); po 1h: 79; po 2h: 95; insulina: 13,5; insulina po 60': 56,5; insulina po 120': 47,4 Czy mogę prosić o interpretację wyników!

Dobry wieczór,

Wyniki badań wskazują na konieczność wizyty u endokrynologa. TSH jak na Pani wiek za wysokie - optymalne w tym wieku to około 1-1,5, a więc zapewne będzie wskazane leczenie L-tyroksyną. Kortyzol nieco podwyższony, podobnie jak i androstendion - a to wymaga dalszej diagnostyki. Ma Pan również zaburzenia gospodarki węglowodanowej, więc wizyta u lekarza jak najbardziej wskazana. Szybka diagnostyki i odpowiednie leczenie sprawią, że poczuje się Pani znacznie lepiej i będzie Pani spokojniejsza, jeśli chodzi o Pani stan zdrowia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz