Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku MR kręgosłupa i obniżenie tarcz międzykręgowych

Dzień dobry! Bardzo proszę o interpretację wyniku MR L3-5 obniżenie tarcz międzykręgowych i intensywności ich sygnału w obrazach T2zależnych, odpow. zmianom degener. L3-4 mała tylna protuzja tarczy m-k, bez cech ucisku korzeni. otwory wolne. L4-5 tylna protuzja tarczy m-k, która ze zm. zwyrod. w stawach m-k zwęża zachyłki boczne kanału kręgowego. Korzenie ner. najpewniej modelowane. W przedniej części trzonu Th12 widoczny naczyniak o wym.do 15mm.stożek koń. na poz. Th12-L1 bez zmian ogniskowych.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną. Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych. W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu. W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy