Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa i ucisk na worek oponowy

Dzień Dobry mam 30lat i wczoraj odebrałam wynik z rezonansu proszę bardzo o interpretacje tego wyniku posrodkowo dwuboczna wypuklina krazka miedzykregowego l3/l4 powodująca ucisk na worek pionowy niewielkie zwężenie otworów miedzykregowych na poziomie L4/l5 widoczna jest posrodkowo dwuboczna protruzja krazka która ucieka na worek oponowy i korzenie brzuszne nerwów L5 a także zawęża oba otwory symetryczne uwypuklenie zarysow krazka m/K L5/S 1 bulging disc z góry dziękuję za odpowiedz
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.

Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety