Interpretacja wyniku RTG kręgosłupa u 32-latki

Proszę o interpretację wyniku RTG kręgosłupa L-S (AP L): lewoboczne skrzywienie kręgosłupa L i dolnego odcinka Th objętego projekcją. Powiększony kąt nachylenia kości krzyżowej. Nieprawidłowy przebieg osi statycznego obciążenia kręgosłupa. Szpary m. trzonowe w granicach normy rtg - zwężenie szpary L 4-5 raczej perspektywiczne. Dodam, że mam 32 lata, ostre bóle w środkowej i lędźwiowo - krzyżwoej części kręgosłupa i dolegliwość, którą można określić jako "wypadanie" prawego biodra.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W związku z nieprawidłowościami opisanymi w wyniku oraz objawami, które Pani opisuje, powinna Pani udać się na konsultację ze specjalistą ortopedą, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.