Interpretacja wyniku USG narządów rodnych i starania się o dziecko

Proszę o interpretację wyniku USG. Trzon macicy w przodozgięciu, 60x37mm. Miometrium jednorodne. Endometrium 11mm. Prawy jajnik 36x24mm z torbielą 21mm Lewy jajnik 31x18mm z drobnymi pęcherzykami i zapadniętym pęcherzykiem o średnicy 14mm. W zatoce Douglasa zwiększona ilość wolnego płynu. Badanie w 16 dniu cyklu m. Czy taka torbiel może mieć wpływ na płodność? staram się o dziecko stąd to pytanie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak,może (ale nie musi) ona mieć wpływ. Jednak na szczęście drugi jajnik wyglada prawidłowo. Gdyby zmiany były w obydwu jajnikach problem byłby znacznie poważniejszy. Wynik badania proszę skonsultować ze swoim lekarzem ginekologiem.