Interpretacja wyniku USG narządów rodnych i starania się o dziecko
Proszę o interpretację wyniku USG. Trzon macicy w przodozgięciu, 60x37mm. Miometrium jednorodne. Endometrium 11mm. Prawy jajnik 36x24mm z torbielą 21mm Lewy jajnik 31x18mm z drobnymi pęcherzykami i zapadniętym pęcherzykiem o średnicy 14mm. W zatoce Douglasa zwiększona ilość wolnego płynu. Badanie w 16 dniu cyklu m. Czy taka torbiel może mieć wpływ na płodność? staram się o dziecko stąd to pytanie.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Tak,może (ale nie musi) ona mieć wpływ. Jednak na szczęście drugi jajnik wyglada prawidłowo. Gdyby zmiany były w obydwu jajnikach problem byłby znacznie poważniejszy. Wynik badania proszę skonsultować ze swoim lekarzem ginekologiem.