Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacje rezonansu kręgów szyjnych

Proszę o interpretacje rezonansu kręgów szyjnych. Zniesienie fizjologicznej lordozy z kifotycznym ustawieniem w odcinku środkowym na poziomach od C3-C6. Centralne uwypuklenie krążków międzykręgowych spłyca przednią rezerwę płynową rdzenia. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Zniesienie lordozy szyjnej oznacza zniesienie fizjologicznego wygięcia szyjnego odcinka kręgosłupa ku przodowi. Uwypuklenie krążków międzykręgowych może być przyczyną występujących dolegliwości. Pełnej interpretacji wyniku badania MR można dokonać w oparciu o zbadanie pacjenta oraz występujące dolegliwości. Z wynikiem badania proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy