Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacje wyniku rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego

Prosze o interpretacje wyniki rezonansu odcinka szyjnego kregoslupa: Zniesiona lordoza odcinka szyjnego kregoslupa. Szerokopodastawne wypukliny tylne, dokanałowe, centralno prawostronna k.m. C4 i C5 i centralno lewostronna k.m. C5 i C6 uciskaja worek opony twardej i modeluja korzenie nerwowe. Uwypuklony do kanalu nerwowego k.m. C3 i C4.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Badanie MRI jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną. Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych. W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu. W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda lub neurochirurg. Kręgosłupa z cała pewnością wymaga odpowiednio dobranej rehabilitacji tak by nie doszło do pogłębienia się zmian.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety