Stan po operacji kręgosłupa szyjnego c4-5 i c5-6

Stan po operacji kregoslupa szyjnego c4-5 i c5-6.Szerokosc kanalu pr.Wymiar przednio-tylny 10-11mm.Blok kostny trzonow c5 i c6.Obnizenie i odwodnienie krazkow m-k c3-4,c6-7 i c7-th1.Centralne wypukliny krazkow m-k c3-4 i c7-th1 wielkosci 2mm w wymiarze strzalkowym wraz z progami kostnymi na tylnych krawedziach sasiadujacych trzonow w niewielkim stopniu uciskaja worek opony twardej.Progi kostne na tylnych krawedziach trzonow c6-7 modeluja worek opony twardej.Szerokosc otworow m-k prawidlowa.

W obrębie kręgosłupa znajduje się wiele struktur anatomicznych, które mogą być źródłem dolegliwości.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. Leczenie może obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnatrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .

Witam , a jakie jest pytanie?!?! Nie znam wyników poprzednich badań , nie mogę więc odnieść się do obecnych!!! Proszę szczegóły omówić z lekarzem prowadzącym! z.żurawski