Zniesiona lordoza szyjna, dehydratacja bez obniżenia wysokości krążków i osteofity na krawędziach trzonów w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa
witam jestem po rezonansie kregosłupa szyjnego chciałabym wiedziec co oznaczaja wyniki ... zniesiona lordoza szyjna dehydratacja bez obnizenia wysokosci krażków c3/c4 c4/5 z towarzaszacymi osteofitami na krawedziach trzonów . Szerokopodstawna prawo strona wypuklina krażków c3 / c4 c4 /c5 wraz z zaostrzeniami na tylnych krawedziach trzonów uciskaja worek oponowy modeluja korzenie nerwowe w zachyłku i otworze po prawej .. pozatym nie stwierdza sie dyskopati szyjnej oraz ucisków krażków na worek

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na dość poważną w skutkach chorobę kręgosłupa o charakterze przeciążeniowym. Ucisk na struktury nerwowe może w rezultacie powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. W obecnej sytuacji warto skonsultować się z neurologiem, gdyż konieczna może okazać się operacja mająca na celu usunięcie zmian w obrębie krążków międzykręgowych.