Jak dalej leczyć ten świąd skóry?

Od ponad miesiąca zmagam się z intensywnym swądem, głównie dotykającym górnej części ciała - kark, szyja, ramiona, barki którym nie towarzyszy żadna wysypka. Odwiedziłam już lekarza rodzinnego który zlecił ogólne badania z których nic nie wyszło (poza podwyższonym TSH 4,49 - jestem po aplikacji izotopu jodu) oraz dwóch dermatologów - jeden z nich przepisał leki przeciwalergiczne, drugi inne tabletki i maści oraz zasugerował, że jeśli to nie pomoże to prawdopodobne że problemem może być odcinek piersiowo-szyjny oraz zasugerował konsultacje z neurogologiem w celu znalezienia przyczyny. Czy to możliwe żeby właście żeby odcinek piersiowo szyjny mógł powodować swąd? Dodam, że to pierwszy raz kiedy zmagam się z takimi problemami dermatologicznymi. Jakie kroki powininnam podjąć w tej sytuacji. Dodam że poniższe leki/maści nie pomogły: Laticort Afloderm Gebetil Telfexo Rupafin Atarax
KOBIETA, 53 LAT 8 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy wymagają konsultacji specjalisty alergologa.

Warto również odwiedzić dobrego dietetyka który również może być konieczny do diagnostyki ale w tym przypadku wymagana jest stacjonarna wizyta w której wykona się dokładny wywiad żywieniowy oraz badanie dietetyczne.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk