Jak długo może występować mokry kaszel u dziecka?

Witam! Tydzień temu byłam z dzieckiem (8 lat) u lekarza i się okazało, że ma zapalenie oskrzeli. Dziecko przez tydzień zostało w domu, podawałam przepisane leki. Wszystkie objawy takie jak: katar, ból gardła, gorączka, ból w klatce piersiowej ładnie przeszły. Dziecko do dziś ma jeszcze mokry kaszel. Dalej podaję mu syrop wykrztuśny. Rano, po nocy ma dużo wydzieliny, później w dzień już mniej, ale cały czas się jeszcze coś odrywa. Mokry kaszel nie nasila się, ale jeszcze nie przeszedł. Jak długo może dziecku utrzymywać się mokry kaszel? Czy za 3 dni dziecko będzie mogło pójść na basen czy koniecznie trzeba wyleczyć mokry kaszel do końca?

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli kaszel jest nadal wskazana jest ponowna wizyta u lekarza pediatry