Jak działa Deksametazon na antykoncepcję?

Lekarz zapisał mi Pabi-Dexamethason 500 Mcg ze względu na zapalenie krtani. Jednocześnie przyjmuję pigułki antykoncepcyjne Elin. Jaki wpływ mają jedne tabletki na drugie i co najważniejsze - czy antykoncepcja zostanie zachowana?

Lek. Paweł Szadkowski

Estrogeny mogą nasilać działanie Dexomethasonu. Natomiast lek ten nie powinien wpłynąć na skuteczność antykoncepcji.