Jak intepretować wynik badania cholesterolu?

Dzień dobry. Niedawno zrobiłem sobie badania cholesterolu, wyniki: całkowity-130, HDL-52, LDL-65. Niestety, jak widać, cholesterol całkowity wyszedł mi poniżej normy. Mam 27 lat, bez chorób, TSH odpowiednie, bez problemów z wątrobą. Czy niski cholesterol powinien mnie martwić czy wręcz przeciwnie?

Nie, jeśli nie stwierdzono innych znanych przyczyn takiego stanu, to nie ma powodu do niepokoju.
Generalnie im niższy poziom cholesterolu (całkowitego i LDL) tym lepiej.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org