Jak interpretować wynik badań tarczycy i jaką stosować dawkę leku Euthyrox?

Dzien dobry. Mam pytanie odnosnie interpretacji wynikow. Mam niedoczynnosc tarczycy. Biore euthyrox 50. Pol roku temu mialam wynik tsh ponad 3. Teraz wynik tsh 0.219. Czy mam zmniejszyc dawke leku?

Lek. Paweł Szadkowski

Zmian w dawkowaniu leku powinien dokonać lekarza prowadzący. Najprawdopodobniej jednak otrzyma pani odpowiednie zalecenie zmniejszenia dawek.