Jak interpretować wynik badania po mastoidektomii?

Proszę o opis mojego badania w sposób zrozumiały dla zwykłego człowieka :) Stan po częściowej masteidektomii. Jama pooperacyjna powietrzna, jedynie w dolnej jej części widoczny niewielki poziom płynu. Pozostała część wyrostka sutkowatego z cechami sklerotyzacji oraz całkowitą bezpowietrznością pozostałych komórek sutkowatych, które wypełnione są treścią patologiczną. Błona bębebkowa pogrubiała, łączy się z pasmowatymi zgrubieniami łącznotkankowymi, dochodzącymi do pozostałości kosteczek słuchowych. Kosteczki słuchowe z cechami osteolizy. W badaniu widoczne są jedynie pozostałości głowy moteczka, odnogi krótkiej kowadełka oraz część suprastruktury strzemiączka. Stycznie do dolnej ściany jamy bębenkowej widoczne zgrubienia łącznotkankowe grubości do 4 mm, wpuklające się do światła jamy, wykazujące łączność z pozostałościami kosteczek słuchowych. Struktury ucha wewnętrznego zachowane, bez cech osteolizy. Nie stwierdza się przetoki kanałów półkolistych. Przewód słuchowy wewnętrzny nieposzerzony. Przewód słuchowy zewnętrzny drożny.

Nie wiem kiedy był zabieg masteidektomii i po co i gdzie robiony, więc nic Ci nie odpowiem nie jestem Duchem Świętym. nie widziałem TK z przed operacji itd.....Pytaj operatora.