Jak interpretować wynik nadania na tarczycę?

Witam, Odebrałam właśnie wyniki badań na tarczycę, wyszło : TSH - 1,420µlU/ml FT3 – 3,28 pg/ml FT4 – 1,26 ng/dl ATG – 224,80 U/ml ATPO < 28,0 u/ml Co powinnam dalej zrobić? Czy są to bardzo złe wyniki? Dodam że w rodzinie parę osób choruje na tarczycę więc pewnie jest to choroba genetyczna. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wyniki wymagają interpretacji klinicznej (przez lekarza podczas wizyty) w zestawieniu z normą laboratorium (wyniki mogą mieć różne normy w zależności od metody). Nie upoważniają one jednak do rozpoznania autoimmunologicznej choroby tarczycy. Wysokie miano anty-TG nie jest jednak prawidłowe, dlatego wymaga pani kontroli u swojego lekarza.