Jak interpretować wynik RM u osoby z migreną?

Witam, leczę się na migrenę z aura. Lekarz zalecił mi rezonans, odebrałam wynik co to oznacza, czy to właśnie powód migren? :” w istocie białej obu półkul mózgu widoczne są liczne (ok. 20) linijne i punktowate ogniska podwyższonego sygnału T2/TIRM śr. do 0,4 cm, niewykazujące restrykcji dyfuzji - obraz niecharakterystyczny, nie można wykluczyć ognisk demielinizacyjnych do różnicowania z względnie nasiloną gliozą okołonaczyniową lub w dalszej kolejności ze zmianami naczyniopochodnymi. Wskazana kontrola MR z podaniem środka kontrastowego za ok. 3-6 m-cy w zależności od wskazań.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurologa i dalsza diagnostyka wg zaleceń lekarza oceniającego powyzsze badanie