Co oznacza MR głowy u osoby z migrenami?

Leczę się na migrenę z aura. Lekarz zalecił mi rezonans, takie mam wyniki, czy to jest powód migren? „istocie białej obu półkul mózgu widoczne są liczne (ok. 20) linijne i punktowate ogniska podwyższonego sygnału T2/TIRM śr. do 0,4 cm, niewykazujące restrykcji dyfuzji - obraz niecharakterystyczny, nie można wykluczyć ognisk demielinizacyjnych do różnicowania z względnie nasiloną gliozą okołonaczyniową lub w dalszej kolejności ze zmianami naczyniopochodnymi. Wskazana kontrola MR z podaniem środka kontrastowego za ok. 3-6 m-cy w zależności od wskazań.” Co to oznacza? To jest do leczenia?

Lek. Michał Lenard

Wynik badania jest niecharakterystyczny, tzn. nie odpowiada konkretnej jednostce chorobowej. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!