Jak interpretować wynik toksoplazmozy u osoby w 6 tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 6 tyg ciazy proszę o interpretacje wyników toxoplazmy gondii w kl IgG 4,30 wynik ujemny <1,6 wynik wątpliwy 1,6-2,9 Wynik dodatni 3.0 powyżej Toxoplazma w klasie IgM 0,300 Wynik ujemny < 0,50 wynik wątpliwy 0,50-0,59 wynik dodatni 0,60 i powyżej Kobieta 30 lat

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Dodatni wynik w klasie IgG a ujemny w klasie IgM oznacza, że przeszła Pani w toksoplazmozę i jest Pani zabezpieczona przed ponownym zakażeniem. Oczywiście interpretacja takiego wyniku powinna się opierać o stan kliniczny pacjenta, dlatego powinna Pani zgłosić się z tymi wynikami do lekarza prowadzącego.