Jak interpretować wyniki badania tarczycy u osoby starającej się o dziecko?

Witam, Mam 40 lat. Przy ostatnich badaniach krwi poprosiłam dodatkowo o diagnostykę tarczycy. Moje wyniki to: TSH 3 3,78 mlU/l FT3 3,42 pg/ml FT4 1,32 ng/dl Czy te parametry są na odpowiednim poziomie? Czy są w porządku przy staraniach o dziecko? Ginekolog, u którego byłam stwierdził, że nie ma potrzeby wizyty u endokrynologa. Proszę o opinię. Pozdrawiam, ELA

U kobiet w wieku rozrodczym, starających się o dziecko lub będących w ciąży poziom
TSH powinien wynosić poniżej 2.5mIU/l.
3.78 to zdecydowanie za dużo. Powinna się Pani udać do ednokrynologa, który prawdopodobnie zdecyduje o leczeniu substytucyjnym L-tyroksyną (preparaty Letrox, Euthyrox itd).