Szanse na ciążę a wyniki badań hormonów tarczycy

Witam. Dziś odebrałam badania TSH wyszło mi 4.33 mlU/ml Toksyny wolne FT4 1.15 ng/dl i Trijodotyroina wolna FT3 3.9 pg/ml. Miesiąc prędzej TSH wyszło mi 7.96 mlU/ml Czy powinnam się martwić tymi o to wynikami? Czy te wyniki hormonalne są dobre? I czy jest szansa na zajście w ciąże.

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej istnieje szansa na zajście w ciążę, jednak wymaga Pani wyregulowania poziomu hormonów tarczycy, ponieważ Pani wyniki wskazują na jej niedoczynność, która może wikłać przebieg ciąży.