Jak interpretować wyniki badania zatok 12-latka?

Chcialabym Poprosic o interpretacje wyniku tomografii zatok dziecka lat 12. Przyscienne pogrubienie tkanek miekkich w pozostalych zatokach przynosowych z prawie calkowitym zacienieniem prawej zatoki czolowej. Kompleks ujsciowo przewodowy po prawej stronie niedrozny. Rowki wechowe o glebokosci 8mm. Dodatkowa komorka Onodiego po prawej stronie. Niewielki uwypuklenie Migdalka gardlowego z nieznacznym przewezeniem przestrzeni powietrznej nosogardla.

Dla czego tak brutalnie naświetliłaś swoje dziecko promieniami rentgenowskimi? Na Miłość Boską po cooooo? Zatoki czołowe rozwijają się dopiero od 11 go roku źycia. Tej prawe zatoki czołowej po prostu może jeszcze nie byç! Radiolodzy inaczej opisują niż my laryngolodzy. Przyjedź z tą płytą. BŻE.