jak leczyć epizody depresji i niską samoocenę?

Witam, mam 20 lat i ogromne problemy z odnalezieniem się w świecie. Jestem osobą bardzo wrażliwą, z obniżona samooceną. Od jakiegoś czasu pojawiają się u mnie epizody depresyjne, które potem mijają, a następnie nasilają się. Często też pojawiają się myśli i fantazje samobójcze, które nasilają się, gdy jestem sama. Jestem osobą bardzo ambitna i nie mogę wybaczyć sobie porażek z przeszłości. Przez jakieś pół roku było lepiej, a teraz znów wszystko wróciło. Proszę o poradę.

W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie podjęcie psychoterapii. Psycholog pomoże Pani zrozumieć emocjonalne i osobowościowe przyczyny zaburzeń nastroju, a także pracować nad nimi. W razie potrzeby zleci konsultacje z lekarzem psychiatrą (farmakoterapia). Jeśli myśli lub tendencję samobójcze są bardzo nasilone, należy od razy zgłosić się do lekarza psychiatry.

Witam. Proszę skonsultować swój stan z psychoterapeutą oraz lekarzem psychiatrą, zalecą odpowiednie dalsze postępowanie.Pozdrawiam i zachęcam, nie ma na co czekać.

Witam Panią
„Dobre rady” raczej tutaj nie zadziałają.
Trudno będzie Pani samej poradzić
sobie z tymi wszystkimi problemami.
Jeżeli chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemów, konieczna jest odpowiednio
dobrana psychoterapia.
Zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii,
która jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym
sposobem leczenia tego rodzaju zaburzeń.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Trudno dać Pani jakąkolwiek poradę tą drogą i mając tak niewiele informacji.
Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty, który ustali wraz z Panią właściwą formę pomocy.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślne zmiany.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.