Jak leczyć neuralgię nerwu w ciąży?

Witam. 2 lata temu zdiagnozowano u mnie neuralgie nerwu trojdzielnego. Lekiem przepisywanym na bol byla Pregabalina- brana doraznie w okresie aktywnosci nerwu. Przez ostatni rok mialam spokoj z bolem- ostatni, kilkudniowy, atak byl w marcu 2017. Wczoraj bol wrocil, mialam jeden 2 minutowy atak bolu, dzis kolejne 4. Jestem w 5 miesiacu ciazy,czy bezpieczne dla dziecka jest przyjmowanie pregabaliny?? Jednej tabletki dziennie, przez powiedzmy 7-14dni (do momentu wyciszenia nerwu)? Na ta chwile te kilka atakow dziennie jest do zniesienia, ale boje sie, ze tak jak kiedys bedzie ich ok 100 na dzien, a tego bez leku nie wytrzymam. Lekarze w UK twierdza, ze mozna przyjmowac pregabaline w czasie ciazy, aczkolwiek rok temu uwazali tez ze branie jej profilaktycznie przez 8 miesiecy (gdy bol ustal po 4 dniach) jest wskazane i nie grozi uzaleznieniem. Dziekuje serdecznie

W ciąży ostrożnie z lekami na neuralgię, chyba, że silne ataki bólu.
Na szczęście to już 5 miesięcy ciąży, więc mniejsze zagrozenie dl a płodu