Jak leczyć ostre bóle gardła?

Dzien dobry, mam ostry ból gardła od 4 dni, gardło szczypie i boli nie tylko przy przełykaniu, nie da sie spac. Oporocz tego szczypia mnie uszy, boli głowa, mam katar i kicham, nie wiem czy mam temperature ale mała ulge przy bólu głowy daje mi zimny kompres. Nie śpie od 3 dni przez to gardło…co robić? Nie ma nalotu jest tylko bardzo czerwone a migdałki miałam wycinane 10 lat temu. Podejrzewam, że mnie przewialo bo 5 dni temu czulam sie rozbita i bylam nieodpowiednio ubrana ale nie wiem co juz robic, strasznie boli.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim powinna Pani udać się niezwłocznie do lekarza pierwszego kontaktu.

Wskazaniem jest ostry ból gardła, szczypanie w uszach, ból głowy oraz zaczerwienienie w gardle. Proszę nie lekceważyć tych dolegliwości, gdyż są one objawem infekcji. Lekarz musi obejrzeć gardło, by zalecić odpowiednią kurację. Być może konieczne będzie zastosowanie antybiotykoterapii, jeśli infekcja będzie miała podłoże bakteryjne.

Inne pytania o ostry ból gardła znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ostry-bol-gardla-oraz-ogolne-oslabienie-czy-konieczne-sa-antybiotyki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ostry-bol-gardla-przy-przelykaniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/goraczka-ostry-bol-gardla-suchy-kaszel.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.