Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć popękane naczynka na udach?

Witam! Siedząc po 8h w pracy grzałam się przy małym przenośnym grzejniku tak że wiał mi na uda od dołu, wczoraj zauważyłam czerwone plamy takie jakby pajączki na całych udach, byłam dzisiaj rano u lekarza powiedział ze nic sie z tym nie da zrobić, że jest to trwałe.. przepisał mi tylko tabletki na krążenie krwi błagam pomocy! wygląda to naprawdę słabo, muszę dodać również że bardzo mnie to boli, podobne uczucie do poparzenie, to forum to moja ostatnia deska ratunku. Pozdrawiam Marta
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Aleksandra Witkowska
79 poziom zaufania

Proponuję konsultację z lekarzem medycyny estetycznej i zabiegi laserowe. pozdrawiam

0

Witam po konsultacji ulekarza medycyny estetycznej można wykonać zabieg skleroterapii.

Skleroterapia należy do małoinwazyjnych, a bardzo skutecznych metod i polega na nastrzykiwaniu odpowiednimi lekami zmienionego naczynia. Niektóre ze zmian naczyniowych wymagają wcześniejszego wykonania badań obrazowych przepływu krwi (Doppler usg), dlatego konieczna jest wstępna konsultacja i ewentualne badanie naczyniowe przed zabiegiem usunięcia rozszerzonych naczynek.

Wskazania

rozszerzone naczynka rozszerzenia żylne pajączki wszelkie stany patologii żył Przeciwwskazania

zakrzepica żył głębokich ciężkie przypadki niedokrwienia kończyn niedające się wyleczyć obrzęki kończyn dolnych Przebieg zabiegu

Zabiegi tego typu przeprowadza się po lokalnej dezynfekcji. Nie ma potrzeby wcześniejszego stosowania znieczulenia, ponieważ preparaty zamykające naczynia mają działanie również znieczulające. W rozszerzone naczynko wkłuwa się igłę z odpowiednią dawką preparatu o odpowiednim do problemu stężeniu. W wyniku tego powodujemy jego zamknięcie.

Efekt

Skleroterapia zapewnia kosmetyczny efekt gładkiej skóry bez widocznych pajączków. Czasami konieczne jest powtórzenie zabiegu zamykania naczynek z uwagi na dopuszczalne przy jednym zabiegu maksymalne dawki preparatu oraz możliwość pozostawienia niektórych rozszerzeń żylnych. Przez 2 tygodnie po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnych rajstop uciskowych.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy