Jak leczyć taką agresję u dziecka?

Mój 6-ci letni siostrzeniec ma codziennie napady agresji. Denerwuje go wszystko. To że nie może smażyć kotletów, wyjść na balkon bo jest zimno, nie dostał w ciągu kilku sekund pić, bo mama rozmwia przez telefon i nie wykonuje poleceń. Jest agresywny, kopie, przezywa, rzuca przedmiotami, uderza. Nadmieniam ze mama wychowuje go sama, jest bardzo spokojną osobą, jest bezradna wobec zachowania syna. Dziecko w przedszkolu zachowuje się poprawnie. Jak jest u kogoś i mamy nie ma też jest grzeczny.

Szanowna Pani, dziękuję za wiadomość. Niestety przytoczone przez Panią informacje wydają mi się niewystarczające, aby zasugerować konkretną formę pomocy. Zasadnym byłoby, aby mama chłopca odbyła konsultację psychologiczną, w celu zidentyfikowania funkcji zachowań chłopca oraz ustalenia odpowiedniej formy interwencji. Pozdrawiam