Jak mam przestać się ciąć?

Miałam kilka niezbyt prostych problemów, więc sięgnęłam po żyletkę. Jak mam teraz przestać?

Witam!

Autoagresja nie rozwiązuje żadnych problemów. Powoduje tylko ich pogłębienie i pogorszenie stanu psychicznego. Jeśli masz trudne problemy i nie potrafisz sobie z nimi poradzić sama, to poszukaj pomocy. Możesz skorzystać z pomocy telefonu zaufania, albo znaleźć psychologa. Problemy należy rozwiązywać na bieżąco, ponieważ wtedy napięcie wewnętrzne nie narasta tak silnie i można sobie z nimi łatwiej poradzić.

Pozdrawiam