Jak mogę zachęcić partnera do seksu?

Witam. Mam 28 lat od trzech lat jestem z jednym mężczyzną. Z uwagi na fakt że on był środka polski a ja z drugiego końca postanowiliśmy ze sobą zamieszkać i on przeprowadził się do mnie, Od 5 miesięcy nie kochaliśmy się jeśli już do tego dojdzie to on widać ewidentnie ze nie ma z tego nic, żeby wogule do czegoś doszło muszę ewidentnie się go prosić o ten seks, zawsze jest wymówka zawsze inna a jak chce szczerej rozmowy dlaczego tak jest to mówi żebym przestała szukać problemów ze ludzie maja gorsze problemy i tak w kółko od miesiąca przeniosłam się i śpię w innym pokoju myślałam ze to zadziała ale niestety nic z tego. Zauważyłam również ze podczas stosunku jeśli do niego dojdzie to zdarza się sytuacja ze nie utrzymuje wzwodu, nieraz również woli inna formę zabawy a ja nie chce porostu chciałabym aby się ze mną kochał tak jak na początku tracę już nadzieje i wiem ze długo już tak nie wytrzymam

Być może także początkowo, mieszkając z dala od siebie do realizacji popędu nie dochodziło często i dlatego nie zauważyła Pani trudności, które ujawniły się dopiero po zamieszkaniu razem? Mimo wszystko spokojna rozmowa, o potrzebach i oczekiwaniach związanych z realizacją w związku, w której oboje Państwo będziecie otwarci na wysłuchanie siebie nawzajem, zrozumienie i poszukiwanie kompromisu przyniesie rezultat. Ważne byłoby także przyjrzenie się i wyjaśnienie tego, co zmieniło się w ostatnim czasie w relacji i z czego może to wynikać. Inną metodą jest podjęcie konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą par i małżeństw, który pomoże Państwu przejść wspólnie przez ten proces, pomoże odbudować zaufanie i bliskość w związku.