Jak odczytać swoje wyniki w kierunku toksoplazmozy w 12 tyg. ciąży?

Witam, jestem w 12 tyg. ciąży. Dzisiaj odebrałam wyniki toksoplazmozy IgM - 1,11 ( <0,8 - wynik negatywny, > 0,8 do < 1,1 -wynik graniczny, > 1,1 - wynik pozytywny) IgG natomias 161,88 ( <8 - wynik negatywny, > 8 do < 11 - wynik graniczny, > 11 - wynik pozytywny. Bardzo prosze o interpretację wyników

Lek. Michał Lenard

Wynik badania IgG świadczy o przebytej infekcji. Wynik IgM jest wątpliwy, dlatego konieczne będzie wykonanie dodatkowego badania. Razem z wynikiem należy udać się do swojego ginekologa prowadzącego. Pozdrawiam!