Jak określić typ cery?

Mam problem z określeniem typu swojej cery. Waham się między tłustą a mieszaną. Moje czoło i nos się błyszczą, policzki są suche, gładkie. Broda też jakoś specjalnie się nie świeci. Aczkolwiek na nosie mam naprawdę wysyp wągrów, podobnie w okolicach nosa, nieco na czole. Miejsca w których najczęściej wyskakują pryszcze to właśnie broda i czoło - to pasowałoby do cery tłustej czy mieszanej. Jak jednak upewnić się który to typ? Pielęgnacja tych obu cer wymaga innego sposobu. A może to inny typ?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza dermatologa lub na dermokonsultacje w aptekach.

Dzień dobry,

Jeśli ma Pani problem z ustaleniem typu cery, proszę zgłosić się do lekarza dermatologa. Po dokładnym obejrzeniu cery będzie w stanie nie tylko ustalić jej typ ale i również zaproponować odpowiednie postępowanie w codziennej pielęgnacji.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
Najlepiej będzie udać się na konsultację do kosmetologa, który przeprowadzi analizę stanu skóry i na tej podstawie dobierze właściwą pielęgnację domową i gabinetową.
Pozdrawiam