Jak pielęgnować ranę po usunięciu zmiany ropnej?

Witam, Miałem wykonywanie nacięcie ropnia tydzień temu, zrobono dren. Teraz jest juz usuniety, a ja zostalem wypisany do domu. Codziennie zmieniam opatrunek, bo z rany nadal wycieka odrobinę tresci ropnej, a rana powoli się zasklepia. Jednak opuchlizna wokol rany nadal jest spora, a oklady z altacetu slabo pomagaja. Czy moge uzyc kompresu z lodu na otwarta rane przez szmatkę i gazę?, czy nie wolno uzywac lodu na otwarte rany? Niedługo mam wizytę kontrolną, ale do tego czasu chciałbym zacząć działać.

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli objawy są nadal wskazana jest wizyta u lekarza prowadzacego leczenie , a jaka lokalizacja ropnia?