Jak podawać bolus?

JAK PODAC BOLUS ZŁOŻONY ,PRZEDŁUŻONY I PROSTY ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podanie leku w bolusie oznacza jednostajne wstrzykiwanie leku strzykawką. Powinna to wykonywać osoba doświadczona, z reguły nie powinno się wykonywać iniekcji dożylnych szybciej, niż 1ml/s, niektóre leki muszą być podawane jeszcze wolniej (b. przedłuzony), albo pulsacyjnie - z przerwami.

Domyślam się, że ma Pani na myśli insulinoterapię przy użyciu pompy. Nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie w krótkiej odpowiedzi. Nie wiem jaką pompę Pani używa. Ja mam pewne doświadczenie pompami Paradigm firmy Medtronic. Nie wiem czy używa Pani sensora umożliwiającego korzystanie z funkcji Bolus Wizard. Proponuję uważnie zapoznać się z instrukcją obsługi pompy lub skontaktować się z prowadzącym lekarzem. Nie mam pacjentów na pompach AccuChek i nie znam ich obsługi.