Jak pomóc 17-latce w walce ze stresem?

Córka lat 17 ma problem ze stresem ( określa, że cały czas jej towarzyszy stres, nawet w wakacje) . Również ma problem z kontaktami międzyludzkimi i w szkole i w życiu. Nawet do sklepu sama nie chce iść. Robi jej się gorąco, dłonie zaczynają się pocić. Chciałabym zacząć podawać jej adaptogeny, ale czytałam, że dopiero od 18 roku życia można. Chodzi do psychologa, ale w wakacje nie chodziła. Proszę o odpowiedź
KOBIETA, 46 LAT 7 miesięcy temu

Witam Panią,

Opisane przez Panią objawy wskazują na agorafobię, która przejawia się

np. lękiem przed podróżowaniem, lękiem przed przebywaniem

w zamkniętych miejscach, np. w sklepie, w kinie; lękiem przed przebywaniem

w tłumie ludzi, lękiem przed wyjściem z domu… itp.

Możliwe, że występuje tu również fobia społeczna.

Człowiek, dotknięty fobią społeczną w relacjach z innymi ludźmi stale

doświadcza obezwładniającego lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie tego typu sytuacji napełnia

ogromnym lękiem.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom

na przestrzeni życia córki.

Bardzo ważne jest, żeby problem Pani córki został prawidłowo zdiagnozowany

i żeby córka podjęła odpowiednio dopasowaną psychoterapię, gdyż doznawane

przez nią lęki mogą doprowadzić do izolacji społecznej.

Zachęcam Pani córkę do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.

Terapeuta pomoże córce pokonać wszelkie lęki oraz odzyskać spokój,

równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani lub córka porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/