Jak pomóc koledze, który zapowiedział samobójstwo?

Mój kolega z pracy, powiedział, że za 3 dni go nie będzie. Zapytałam czy chce odejść z pracy, on odpowiedział, że woogule chce odejść. Wszystkim to mówił nikt mu nie wierzy. Z bankiem też sprawy załatwił. On ma 50 lat, już kilka razy próbował popełnić samobójstwo łykajac tabletki popijając alkoholem, a ostatnio mi Mówil, że najlepsza śmiercia jest rzucenie się pod pociąg. Szybka i bezbolesna śmierć. Jak mu pomóc???

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam,
jeśli nie zadziała rozmowa i psychoterapia/farmakoterapia z własnej woli to najlepiej zadzwonic na pogotowie i powiedziec o tym. Powinni sie tym zainteresowac szczegolnie kiedy Pan mial juz takie proby. Jest bardzo duza szansa, ze zrobi to o czym mowi szczegolnie, ze zaczal sprzatac w swoim życiu.
Cięzka sprawa.
Moze trzeba tez zawiadomic jego rodzine i niestety nie zostawiac go samego.
Z tego mozna wyjsc.
Powodzenia!