Jak pomóc osobie, która wyobraża sobie obecność osób, których przy niej nie ma?

co zrobić jak chłopak wyobraża sobie że jest przynim dziewczyną i są razem ale przy nim nie ma żadnej żadnej dziewczyny jak mu pomuc

Sama nie wiele może Pani zrobić. Poza tym to bardzo trudne brać na siebie odpowiedzialność za przezwyciężanie objawów zaburzeń psychicznych u kogoś poza sobą. Na pewno może go Pani wspierać, pomoc znaleźć dobrego specjalistę i być przy nim.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam, myślę, że warto o tym z nim porozmawiać i przekonać do konsultacji z lekarzem psychiatrą. To bardzo ważne, że chce Pani pomóc, ale w takich sytuacjach należy zasięgnąć rady specjalisty. Pozdrawiam.