Jak poradzić sobie z szantażystą emocjonalnym?

Jak poradzić sobie z szantażystą emocjonalnym.Nie mam już sił.Ciągle mnie prowokuje np.dewaluując to co oglądam,że za dużo rozmawiam z koleżanką,ze nie znam się na jego żartach /podkładanie zdjętych skarpet do powąchania/ gdy reaguję,obraża się.Wystarczy,ze coś jest nie po jego myśli,ja jestem winna.Dodam,że jest bezrobotny,ja łożę na dom,on trzyma moje karty płatnicze,teraz po awanturze mu je odebrałam,straszy rozwodem,robi w rodzinie ze mnie jędzę a oni go dokarmiają choć jedzenie ma w domu.

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu mam wrażenie, że w Pani związku panuje przemoc. Próby samodzielnego radzenia sobie z tą sytuacją narażają Panią na duże koszty. Mam jednak nadzieję, że pisząc do tego portalu zdecydowała Pani sięgnąć po pomoc. Proszę skontaktować się z instytucją zajmującą się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Proszę skorzystać z tego adresu internetowego www.niebieskalinia.pl i umówić się na bezpośrednie spotkanie. Jestem przekonany, że otrzyma Pani tam niezbędną pomoc i wsparcie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Warto przyjrzeć się, jak długo trwa podobna sytuacja w małżeństwie? Czy kiedyś było inaczej? Co się zmieniło? Podobne trudności mogą wynikać zarówno z rozpadu relacji małżeńskiej, trudności osobowościowych lub zaburzeń o podłożu organicznym. Zachęcałabym Panią do podjęcia psychoterapii. Praca nad sobą i lepsze rozumienie siebie, pozwoli Pani lepiej rozumieć Waszą relację i wprowadzić w niej zmiany. Psycholog pomoże Pani zrozumieć przyczyny kryzysu w małżeństwie, a także pomoże odbudować poczucie własnej wartości i bezpieczeństwa, umiejętności stawiania granic, jasnego komunikowania w relacji, a tym samym odzyskać satysfakcję z życia, siebie i relacji (tej lub innej).

Witam Panią Serdecznie,

Bazując na Pani opisie, wnioskuję, że Pani mąż stosuje wobec Pani przemoc werbalną i emocjonalną.

Poradzić sobie Pani może szukając pomocy, wsparcia i wskazówek w Ośrodku interwencji kryzysowej, w Pani miejscu zamieszkania lub może Pani skorzystać z pomocy niebieskiej linii.

Proszę nie czekać.

Życzę, żeby zadbała Pani o siebie,
Irena Mielnik-Madej