Jak poradzić sobie z utrzymaniem wzwodu?

Witam, mam na imię Paweł. Mam 17 lat i od niedawna rozpocząłem razem ze swoją partnerką życie seksualne. Zacznę od początku i opisze dokładnie co jest nie tak. Mianowicie podczas tzw,,grze wstępnej'' moja partnerka włącznie ze mną jest strasznie podniecona. Kiedy nadchodzi moment włożenia penisa do pochwy zaczyna się problem. Gdy wkładam penisa czuję tylko małą przyjemność i po kilkunastu minutach niezbyt przyjemnego aktu seksualnego czuję jak mój penis,,flaczeje''. Próbowaliśmy kilkakrotnie,ale za każdym razem jest tak samo. Czytałem sporo w necie na różnego typu forach internetowych, ale tam specjaliści wypowiadają się żeby się nie stresować. Próbowałem tego nie robić, byłem całkowicie wyluzowany, ale jest to samo. Zakupiłem również w aptece lek P****. Myślałem, że mi pomoże wybrałem 30 tabletek, ale to nic nie dało. Masturbację także odstawiłem. Nie robię już tego od jakiś 2 tygodni, ale jest zupełnie tak samo jak na początku. Może to chodzi o to, że prowadzę dość aktywny tryb życia? Trenuję 5 razy w tygodniu boks po 2 godziny dziennie, a także chodzę na siłownię 3 razy w tygodniu. No, ale nie czuję się przemęczony. Rozmawiam ze swoją dziewczyną na ten temat i nie wiemy co z tym robić. Planowałem iść do neurologa, ale nie jestem jeszcze pełnoletni, a rodzicom nie chce mówić o swoim problemie. W sumie nie mam pewności, że pomoże mi właśnie neurolog, więc chcę zaoszczędzić czasu i zapytać się co mam robić? Starałem się wypisać wszystkie istotne rzeczy. Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź, co mam robić? Kocham swoją partnerkę i nie chcę żeby to zepsuło co jest między nami. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli opisywane przez Pana problemu utrzymują się powyżej trzech miesięcy, to najlepsza decyzją, jaką można w tym przypadku podjąć jest wizyta u specjalisty. Najlepiej skontaktować się z urologiem lub seksuologiem. Lekarz może ocenić, czy opisywane przez Pana problemy mają podłoże chorobowe czy psychologiczne (choć u młodych mężczyzn przeważają te drugie). Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować żadnych domowych metod leczenia zaburzeń erekcji. Opisywany przez Pana aktywny tryb życia może prowadzić do przeciążenia układu nerwowego i przemęczenia, a to zwykle niekorzystnie odbija się na jakości życia seksualnego. Wykluczyć należy jednak wszystkie te stany chorobowe, które mogą manifestować się w podobny sposób, takie jak choroby naczyń czy układu nerwowego. Medycyna dysponuje obecnie wieloma metodami leczenia zaburzeń erekcji w zależności od pierwotnej ich przyczyny. Może to być psychoterapia, konieczna w przypadku lęków czy zaburzeń osobowości albo też metody farmakologiczne. Decyzję o podjęciu leczenia zawsze podejmuje jednak lekarz.