Jak poradzić sobie ze zdradą po 6. latach związku?

Witam. Jak poradzić sobie ze zdradą?. Mężczyzna dwa miesiące temu zerwał kontakt ze mną, ja dzwoniłam, wypytywałam, co się z nim dzieje ale bez skutku, miałam do niego nie przychodzić bo pasje,na urodziny wysłał mi życzenia, ale były one suche tylko wszystkiego najlepszego i tyle. Nawet urodzin razem nie spędziliśmy. Teraz w sobotę widziałam go za rękę z inną kobietą, udał, że mnie nie widzi i że był zajęty rozmową z nią, choć ona nic nie mówiła tylko patrzała przed siebie. Byliśmy 6 lat razem..

Stan w jakim Pani się teraz znajduje można nazwać stanem żałoby - straciła Pani ważną osobę w swoim życiu i w związku z tym musi teraz przejść przez kolejne etapy procesu. Nie jest to sytuacja łatwa, dlatego też - jeżeli uważa Pani, że samodzielne przepracowanie tej sytuacji jest zbyt trudne - polecam udać się do psychologa, który pomoże Pani przejść przez wszystkie stadia procesu żałoby po stracie i pozwoli odzyskać równowagę emocjonalną. Powodzenia.

Poczucie odrzucenia a także rozczarowania, smutku i straty w takiej sytuacji jest normalne i zrozumiałe. Warto poszukać wsparcia wśród bliskich albo profesjonalistów (psychologa). Dodatkowo przepracowanie uczuć i emocji, które są teraz oraz praca nad poprawą poczucia własnej wartości, bezpieczeństwa i zaufania do ludzi pozwolą Pani na nowo otworzyć się na relacje i czerpanie z niej satysfakcji.