Kobieta , 65 lat Dwa dni temu przyjęto moją mamę (lat 65) do szpitala z niewydolnością krążeniowo-oddechową zapalenie płuc. Pacjentka od lat choruje na nadciśnienie tętnicze. Wczoraj została przeniesiona na OIOM i wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Dzisiaj reagowała na głos i dotyk najbliższych. Wyglądało to tak jakby chciała coś powiedzieć, trochę się denerwowała, że nie może tego zrobić. Jak może przebiegać dalsze leczenie? Jakie są szanse na poprawę stanu zdrowia (wybudzenie ze śpiączki)?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Nadciśnienie – Nadciśnienie może wystąpić samoistnie lub też być wynikiem istniejącej innej choroby. Najczęściej dotyka osób, u których wystąpiła nadwaga oraz tych, których członkowie rodziny cierpią na to schorzenie. Wyróżniamy nadciśnienie tętnicze, nadciśnienie płucne, nadciśnienie wrotne lub też nadciśnienie w przebiegu ciąży, tzw.
  • Zapalenie płuc – Zapalenie płuc to stan zapalny miąższu płucnego, w czasie którego dochodzi do charakterystycznego wysięku. Konsekwencją zapalenia płuc jest zmniejszenie powierzchni płuc, duszność, przyspieszony oddech, czasem sinica.
Artykuły na ten temat
Zapalenie płuc - rodzaje i przyczyny, objawy i leczenie

Tajemniczy zabójca - włóknienie płuc (WIDEO)

Tajemniczy zabójca - włóknienie płuc (WIDEO) Odtwórz wideo

Zaburzenia wentylacji typu restrykcyjnego polegające na zmniejszeniu objętości oddechowej w wyniku czynnościowego ubytku miąższu płucnego skutkują zwłóknieniem tego organu. Przyczyn takiego schorzenia może być wiele. Wśród najważniejszych wymienia się...