Kobieta , 65 lat Dwa dni temu przyjęto moją mamę (lat 65) do szpitala z niewydolnością krążeniowo-oddechową zapalenie płuc. Pacjentka od lat choruje na nadciśnienie tętnicze. Wczoraj została przeniesiona na OIOM i wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Dzisiaj reagowała na głos i dotyk najbliższych. Wyglądało to tak jakby chciała coś powiedzieć, trochę się denerwowała, że nie może tego zrobić. Jak może przebiegać dalsze leczenie? Jakie są szanse na poprawę stanu zdrowia (wybudzenie ze śpiączki)?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Nadciśnienie – Nadciśnienie może wystąpić samoistnie lub też być wynikiem istniejącej innej choroby. Najczęściej dotyka osób, u których wystąpiła nadwaga oraz tych, których członkowie rodziny cierpią na to schorzenie. Wyróżniamy nadciśnienie tętnicze, nadciśnienie płucne, nadciśnienie wrotne lub też nadciśnienie w przebiegu ciąży, tzw.
  • Zapalenie płuc – Zapalenie płuc to stan zapalny miąższu płucnego, w czasie którego dochodzi do charakterystycznego wysięku. Konsekwencją zapalenia płuc jest zmniejszenie powierzchni płuc, duszność, przyspieszony oddech, czasem sinica.
Artykuły na ten temat
Powikłania po grypie - grupy ryzyka, rodzaje, zapalenie płuc, zespół Guillaina-Barrego, Zespół Ray'a

Układ oddechowy

Grypa jest bardzo ważną epidemiologicznie ostrą chorobą wirusową dróg oddechowych, rzadziej płuc. W ciągu roku zapada na nią 5-15 proc. populacji. Może mieć łagodny przebieg, jak również być przyczyną hospitalizacji i zgonów z powodu powikłań, w tym wielonarządowych....