Jak przebiegło moje poronienie?

Witam. Jestem po poronieniu i zabiegu łyżeczkowania. Zastanawia mnie jedna rzecz byłam 6.02 na USG i CRL miał 2.27 mm. Następna wizyta była 20.02 i urósł zaledwie do 2.79 mm. Natomiast w szpitalu przed podaniem tabletek lekarz nie uwidocznił zarodka i stwierdził puste jajo płodowe. Jak to możliwe? I co się stało z tym zarodkiem, który był widoczny na wcześniejszych USG?
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Taka sytuacja zachodzi na bardzo wczesnym etapie ciąży. Zarodek obumiera i przestają wytwarzać się elementy budujące "ciało" zarodka,ale zewnętrzna warstwa komórek, z której powstaje na kolejnych etapach łożysko, dalej się rozwija.

Pozdrawiam

Położna

Mgr Martyna Dudzińska