Jak przekonać babcię, że uda mi się pogodzić sport z nauką?

Dzień dobry mam na imię Natalia i mam 15 lat. strasznie kocham siatkówkę i chciałabym się zapisać do klubu sportowego Problem w tym że za te zajęcia co miesiąc trzeba płacić 60 zł + 80 zł wpisowe Moi rodzice nie maja dużo pieniędzy a babcia powiedziała że ona może mi dawać ale nie wie czy uda mi sie pogodzić sport z nauką ja jestem pewna że dam radę a ponadto boi mi sie dać pieniędzy bo nie wie czy nie bawię się kontuzji Ja naprawdę strasznie chcę chodzić potrzebuje tego jak tlenu prosze o rade!

Witam serdecznie,
Powiedz babci, żeby po prostu dała Ci szansę. Babcia, tak jak wspomniałaś, obawia się, że nie uda Ci się pogodzić wszystkich obowiązków - powiedz jej, że jeśli nie spróbujesz, to nigdy się nie przekonacie, czy dasz sobie radę.
Pozdrawiam

Natalio,
myslę , że najlepszym sposobem przekonania babci bedzie pokazanie dotychczasowych świadectw swiadczacych o twojej obowiązkowości.Jezeli jednak twoje osiagniecia szkolne nie moga byc twoim atutem("słabe oceny"), proponuję abys obecnie "przyłożyła "sie do nauki i po zdobyciu kilku dobrych ocen porozmawiała z babcią jeszcze raz. Możesz sie umówić (w porozumieniu z wychowawcą i rodzicami),że bedziesz np co dwa tygonie lub co miesiąc przynosiła kartke z ocenami od wychowawcy. Babcia bedzie mogła w kazej chwili wstrzymac finansowanie, jesli okazałoby sie ze jednak nie radzisz sobie z godzeniem nauki i sportu.