Mam depresję i nie mogę wyjść z domu, a muszę przecież zacząć naukę - co robić?

Dzień dobry :). Proszę o pomoc, gdyż sama już nie mogę sobie poradzić. Nazywam się Małgosia i mam 14 lat. Od maja choruję na depresję, zażywam leki o sierpnia. Są to małe dawki leku.

Moimi objawami depresji są: zawroty głowy, drgawki, bóle głowy, wrażenie, że wyszłam z własnego ciała i wydaje mi się jakbym patrzała przez grube szkło. Gdy tylko wyjdę na dwór - od razu mdleję, całe wakacje spędziłam w domu, ale to nie jest aż dla mnie takie ważne - ważne jest dla mnie chodzenie do szkoły i nauka, lecz wrzesień już się rozpoczął, a ja ani razu nie byłam w szkole, bo się po prostu boję wyjść na dwór, boję się, że za chwilę upadnę, wszyscy mnie podrapią i nikt nie podniesie.

Nie mam wiary w siebie, brak nadziei na lepsze jutro. Leki biorę od czterech tygodni i nic mi w ogóle nie pomagają. Co robić? Przecież ja muszę zacząć naukę!

Witam!

Cieszę się, że zdajesz sobie sprawę ze swoich dolegliwości i masz motywację do tego, aby zawalczyć o siebie. Leki, które zażywasz na pewno musiał przepisać Ci lekarz psychiatra, warto abyś skonsultowała się z nim i powiedziała czy dostrzegasz jakieś zmiany. Warto zrobić także inne badania - bóle głowy, zawroty głowy, drgawki mogą być wynikiem zmian neurologicznych dlatego należy stanowczo podważyłyby podłoże somatyczne.

Musisz uwzględnić równiez wiek dojrzewania - w tym czasie Twoje ciało przechodzi wiele zmian co może wiązać się z gorszym samopoczuciem. Nie lekceważ jednak swoich dolegliwości i skontaktuj się jak najszybciej z lekarzem. Jeśli obawiasz się chodzenia do szkoły, to może powinnaś pomysleć z rodzicami o indywidualnym toku nauczania.

Pomocne dla Ciebie byłyby także konsultacje z psychologiem - bedziesz mogła przepracować swoje lęki, być może wspólnie uda się Wam znaleźć ich źródło.

Pozdrawiam