Jak przyspieszyć wchłonięcie się krwiaka na głowie?

Jak przyspieszyć wchłonięcie się krwiaka na głowie? 21.05.2014 chirurg wykonał zabieg usunięcia kaszaka na głowie , po lewej stronie , w kierunku ucha. przy znieczuleniu miejscowym, nie wygolił głowy! po założeniu szwów powstało zgrubienie. Następnego dnia przy badaniu kontrolnym stwierdził, że to krwiak i się wchłonie. Wczoraj tj. po tygodniu, gdy zdjął mi szwy i przekuł zgrubienie znowu powiedział to samo co poprzednio, że to krwiak i się wchłonie, nie przepisał mi żadnych leków,

Powstanie krwiaka jest niestety możliwe z uwagi na bogate ukrwienie skóry głowy. Jak rozumiem krwiak był punktowany i najpewniej trzeba będzie jeszcze punktować.Masowanie z reparilem, lioton-1000 itp może przyśpieszyć upłynnienie krwiaka i ułatwić opróżnienie w kolejnej punkcji oraz przyśpieszyć wygojenie.