Jak przyspieszyć zejście opuchlizny po usuwaniu korzenia górnej szóstki?

Dzień dobry. 3 dni temu miałam usuwany korzeń górnej 6 i rozciete dziąsło zostały założone szwy biorę antybiotyk i robie zimne okłady a opuchlizna dalej nie schodzi czy wszystko jest w porządku i czy jakimiś innymi sposobami mogę przyspieszyć zejście opuchlizny?

Jeśli nie zauważy Pani poprawy, proszę zgłosić się na konsultację do lekarza wykonującego zabieg.

Lek. dent. Agata Duda

przy obecnej pogodzie będzie to dość trudne - zimne okłady, między 11 a 15 nie wychodzimy na dwór, nie korzystamy z solarium, dodatkowo leki p/zapalne i p/bólowe np Dexak SL koniecznie w postaci o powolnym uwalnianiu SL, oraz lek p/obrzękowy Aescin, oba dostępne bez recepty
w skrajnym przypadku śpimy w pozycji półsiedzącej - proszę zgłosić się również do lekarza który wykonywał zabieg zeby sprawdził czy nie wypłukała Pani skrzepu
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk