Jak radzić sobie z nadmiernym apetytem u 34-letniej kobiety?

Mam pytanie odnoście nadmiernego apetytu.Jestem osoba otyłą.Mam 34 lata i przy wzroście 155 waże 87 kg.Nie potrafie poradzic sobie z nadmiernym podjadaniem i jedzeniem.Czasami nawet nie wiem że podjadam,jedzenie ląduje do moich ust.Mąż zwraca mi uwage-żeby przestać mielić jedzenie jak automat.Szczerze nie wiem gdzie mam sie zgłości z moim problemem.Chcę schudnąc bo żle czuje sie ,chcę zmienic swoję chore nawyki jedzenia ale nie potrafie nad tym zapanować

Mgr Martyna GorczyĹska

Najlepiej aby udała się Pani do dietetyka. Po tak krótkim opisie nie jestem w stanie stwierdzić skąd bierze się potrzeba ciągłego podjadania. Może zajada Pani stres? Może przez cały dzień je Pani niewiele a na wieczór, gdy organizm jest przegłodzony sięga Pani po wysokokaloryczne przekąski? Powodów może być naprawdę wiele. Dlatego warto osobiście porozmawiać ze specjalistą - na wizycie po ustaleniu przyczyn problemu wspólnie z dietetykiem ustali Pani również schemat dalszego działania. Warto również zadbać o to aby jeść regularnie. Śniadanie zaraz po wstaniu, 5 posiłków dziennie. Warto również, aby przygotować sobie nieskokaloryczne przekąski, np. surowe warzywa.

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do psychoterapeuty, np.: w PZP lub prywatnie.
W internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatryczneg wg miejscowości.